KONST / Litografier / Färglitografi 16592095
nr 1659 2095
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Signerad, numrerad 26/150. Färglitografi, bildmått: 19x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x44 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 november 2024
kl 20:33:36
17/11 16:27:36
18 nov